31 Ocak 2013 Perşembe

GÖZ MAKYAJI NASIL YAPILMALIGöz Makyajı Nasıl Yapılmalı
Makyaj konusunda gözler yüzün en dikkat çekici taraflarından biridir. Saçınıza ve ten renginize uygun bir göz makyajı ile çok daha etkileyici gösterişli olabilirsiniz.
Eğer açık tenli ve sarışınsanız,çok şanslısınız çünkü hemen hemen her renk farı gözünüze uygulayabilirsiniz. Kahve, karamel, gri ve krem rengi daha çok yakışacaktır. Önce açık bir rengi (yumuşak bir gri, kemik yada kehverengimsi bir pembe) kirpiklerin dibinden göz kapağının sonuna kadar güzelce uygulayın. Göz kapağının üzerine ise kahverengi, bronz gibi daha kapalı renkler uygulayın. En koyu farı da derinlik ve gölgelik katması için göz kapağının bitiş çizgisine uygulayın.
Esmerler buğday tenliler rahatlıkla koyu tonları göz makyajında kullanabilirler. Koyu renk farı kirpiklerin dibine kadar sürüp daha sonra yanlara dogru hafifçe uzatarak sürün.
Kızıllar ise karamel, gri, lila veya siyah gibi renkleri rahatlıkla uygulayabilirler. Bu renklerle sarışınların yaptığı göz makyajı gibi yapabilirsiniz fakat göz ile burun arasındaki kalan yere fazla koyu renkler sürmekten kaçının.


Bu Yazıyı Paylaşın;

Yazı Linki:
Site kodu:
Forum kodu:

0 yorum:

Yorum Gönder