14 Aralık 2013 Cumartesi

8 YENİ DUMANLI GÖZ MAKYAJI

8 YENİ DUMANLI GÖZ MAKYAJI

Dumanlı göz makyajı, bir parti için oldukça seksi ve göz alıcı kıyafetler içerisinde oldukça şehvetli bir görünüm sağlıyor. Hiçbir gölge hilesi dumanlı gözmakyajı kadar modaya uygun gözler yaratamaz.

Parlayan güzellik
Dumanlı gözlerin esası, gözlerin etrafını koyu göz farı ile adeta isle kaplar gibi kaplamaktır. Göz farınızın etrafında kullanacağınız metalik parlatıcı ile modern bir görünüm de sağlayabilirsiniz. Sonuçta belirgin hatlar ve ihtiraslı bir görünüm elde edeceksiniz.

Doğal gözler
Belki belirgin bir ten renginiz yoktur ya da siyah göz farı sizin pek ilginizi çekmiyordur. O zaman kahverenginin koyu tonlarını deneyin. Fantastik ruhunuz için ışıltılı kalitede bir göz farı seçin, hem zekice bir tercih yapacak hem de oldukça baştan çıkarıcı görüneceksiniz.

Zengin renkler
Mor, mavi ve yeşil gibi güzel renkler, gözlerinize harika bir ışıltı vermenizi sağlayacak renkler. Zengin efekt için, göz kapaklarınızı neredeyse tamamen parlak bir makyaj ile daha koyu tutmanız ve diğer kısımlarda isli bir görünüm yaratmanız etkili olacaktır. Eğer mavinin iki tonunu kullanarakmakyajınızı yaparsanız oldukça seksi bir ışıltı elde edeceksiniz.

Dumanlı kanatlar
Bu sabah kedi gözü ile dumanlı göz efektinden birini seçmek yerine ikisini birden kullanmaya ne dersiniz? Arzulanan sonuç için gümüş rengi ve siyahın karışımını kullanın. Önce göz kapaklarınızda bir kanat şeklinde siyah gölgeler oluşturun. Ardından içeriden göz kapaklarınızın merkezine doğru metalik gri gölgeler oluşturun.

Çekici bakışlar
Lavanta grisi göz farını, göz kapağının etrafına fırça ile uygulayıp puslu bir görüntü yaratabilirsiniz. Ardından parlak koyu renkte bir göz farı ile kenarlarını şekillendirebilirsiniz. Gözlerinizin köşelerine altın rengi dokunuşlarla yapacağınız son hamlelerle makyajınızı tamamlamış olacaksınız.

Gümüş tanrıça
Gümüşi mavi, porselen bir görünüm için ideal seçim. Gözkapaklarınıza doğal tonuymuşçasına uygulayın, özellikle de kedigözleri tercihinizse. Üst kısımlarda yoğunlaştırın ve alt kısımlarda inceltin. Canlı ama yumuşak bir renk seçerek göz makyajınızı tamamlayın.

Gizli dumanlı gözler
Belki de sizin tarzınız belirgin dumanlı gözler değildir. O zaman sizin seçeceğiniz göz farlarının rengi ten renginiz ve göz renginizle uyumlu olmalı. En koyu rengi göz kapağınıza uygulamak için seçin. Orta koyuluktaki farı buruşukların olacağı bölgeye uygulayın. En açık renk de çevreleyen bölgeye uygulanmalıdır.  Bazı kadınların gözlerinin içine de bunu uygulayarak dikkat çekici ve neşeli bir görünüm elde ediyorlar.

Aksettiren dumanlı gözler
Göz kapaklarınızın tamamına yayılacak ve onu kapatacak şekilde parlaklık yaratacak bir renk uygulayın. Işığın en iyi şekilde yansımasını sağlayacaktır. Ardından dumanlı bir görünümle makyajınızı tamamlayın.  İç köşelerden başlayıp dışa doğru uygulayın. Birbiri ile uyumlu iki renk seçmeye özen gösterin ve tipik dumanlı gözler için gözlerinin kenarında ‘V’  oluşturup içini koyu renkte morumsu bir kırmızı ile doldurun. Açık olan rengi koyunun etrafını belirginleştirmek için kullanın. Likit eyeliner kullanarak çizdiğiniz kanatlarla mükemmel bir şekilde makyajınızı tamamlayın.


Bu Yazıyı Paylaşın;

Yazı Linki:
Site kodu:
Forum kodu:

0 yorum:

Yorum Gönder